Pogotowie Archiwalne – projekt Fundacji Ośrodka KARTA – zbiera wszelkie sygnały z całej Polski dotyczące zagrożonych zbiorów archiwalnych: prywatnych, środowiskowych, o nieznanym pochodzeniu – związanych z okresem do 1989 roku.


(+48-22) 848 07 12              (+48) 0-502 505 877

pogotowie@karta.org.pl

Ośrodek KARTA

ul. Narbutta 29, 02-536 Warszawa


 

Przedstawiamy krótkie nagrania filmowe dotyczące Pogotowia Archiwalnego. Są to filmy zrealizowane przez portal tvn24.pl, TVP Historia oraz nagrania z wystąpienia koordynatora Pogotowia Archiwalnego w programie "Kawa czy herbata?". Na bieżąco będziemy zamieszczać na stronie wszelkie nagrania dotyczące działalności i rozwoju Pogotowia.
O Pogotowiu Archiwalnym ukazało się wiele reportaży i artykułów, zarówno  w prasie ogólnopolskiej, jak i lokalnej. Nie zabrakło również informacji na stronach internetowych portali informacyjnych. Dzięki nim mogą się Państwo dowiedzieć: kiedy zrodził się pomysł utworzenia Pogotowia, dzięki komu i czemu udało się to marzenie pracowników Fundacji Ośrodka KARTA zrealizować, jakie są zasady funkcjonowania programu i wreszcie, jak wyglądał pierwszy wyjazd interwencyjny Pogotowia Archiwalnego.
Przedstawiciele Ośrodka KARTA oraz koordynator Pogotowia Archiwalnego udzielili wielu wywiadów radiowych promujących akcję ratowania materiałów o wartości historycznej. Na stronie zamieszczamy niektóre z nagrań oraz reportaż Grażyny Wielowieyskiej pt. Pogotowie Pamięci, który został wyemitowany w II Programie Polskiego Radia.
nota prawna | polityka prywatności
design & code: