Pogotowie Archiwalne – projekt Fundacji Ośrodka KARTA – zbiera wszelkie sygnały z całej Polski dotyczące zagrożonych zbiorów archiwalnych: prywatnych, środowiskowych, o nieznanym pochodzeniu – związanych z okresem do 1989 roku.


(+48-22) 848 07 12              (+48) 0-502 505 877

pogotowie@karta.org.pl

Ośrodek KARTA

ul. Narbutta 29, 02-536 Warszawa


Pogotowie Archiwalne chroni pamięć

Internauci żywo zareagowali na prośby nasze i KARTY. Na skrzynki pocztowe portalu i Ośrodka codziennie spływają zawiadomienia o nowych skarbach odnalezionych na domowych strychach, piwnicach i w szafach. Ale apelujemy o więcej, ocalmy naszą pamięć!

 

Pogotowie działa i to skutecznie. Zadaniem działającego już trzy miesiące Pogotowia Archiwalnego jest ratowanie przed zapomnieniem i zniszczeniem zbiorów o wartości historycznej. Do Pogotowia można napisać lub zadzwonić, by zgłosić chęć przekazania posiadanych świadectw historii. Ośrodek KARTA po opracowaniu włącza je do archiwum. Kto jednak chce zachować swoje cenne pamiątki w domu, również może skorzystać z Pogotowia. Przedstawiciele ośrodka zeskanują po prostu materiały do formy elektronicznej i oddadzą je właścicielom.

 

(na podst. TVN.24)


nota prawna | polityka prywatności
design & code: