Pogotowie Archiwalne – projekt Fundacji Ośrodka KARTA – zbiera wszelkie sygnały z całej Polski dotyczące zagrożonych zbiorów archiwalnych: prywatnych, środowiskowych, o nieznanym pochodzeniu – związanych z okresem do 1989 roku.


(+48-22) 848 07 12              (+48) 0-502 505 877

pogotowie@karta.org.pl

Ośrodek KARTA

ul. Narbutta 29, 02-536 Warszawa

Jedynka Polskie Radio


Jedynka to pierwszy program Polskiego Radia. Od nas zaczęło się w Polsce Radio i dzięki nam trwa, rozwijając się cały czas. Zaczynaliśmy od słów wypowiedzianych przez inż. Romana Rudniewskiego "Tu próbna stacja radionadawcza Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego w Warszawie, fala 385 metrów". Tylko nieliczni mogli je usłyszeć, już ponad 80 lat temu, 1 lutego 1925 roku.

 

Rzeczpospolita


"Rzeczpospolita" to jeden z liderów prasy codziennej w Polsce. To najczęściej cytowana gazeta w naszym kraju, bez której nie wyobrażają sobie pracy ani szefowie firm, ani politycy, ani zwykli czytelnicy. Z "Rzeczpospolitej" jako pierwsi mogą się dowiedzieć, co nowego w polityce, w gospodarce, w kulturze, czy w sporcie. To, co za kwadrans pokaże telewizja, najpierw znajdą u nas - w trzymającej przez całą dobę rękę na pulsie wersji internetowej "Rzeczpospolita On Line". A jeszcze więcej i szerzej - następnego dnia w wersji papierowej, w której nigdy nie brakuje także dobrze podanych nowych informacji. "Rzeczpospolita" to także jedyny w Polsce dziennik konserwatywno-liberalny.

 

Tygodnik Powszechny


Fundację powołali 14 czerwca 2002 r. dotychczasowi udziałowcy spółki „Tygodnik Powszechny”, Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak” i trzech partnerów francuskich (spółka Bayard Presse, stowarzyszenia Malesherbes Solidarité i Europe Presse Solidarité) oraz pracownicy „TP”. Z chwilą rejestracji stała się ona jedynym właścicielem spółki „Tygodnik Powszechny” - czyli wydawcy i posiadacza tytułu naszego pisma. Zarząd Fundacji tworzą Krzysztof Kozłowski i Aleksander Kardyś, a w skład Rady Fundacji wchodzą: Józefa Hennelowa, ks. Adam Boniecki, Krzysztof Burnetko, Tomasz Fiałkowski, Piotr Mucharski, Michał Okoński i Wojciech Pięciak. Organem sprawującym nadzór nad Fundacją jest Minister Kultury.

 

Onet.pl


Grupa Onet jest czołową polską grupą działającą w obszarze Nowych Mediów. Jej aktywność skupia się przede wszystkim na rynku internetowym. Onet.pl jest największym i najpopularniejszym multimedium w Polsce. Poza przychodami marketingowymi (reklama, e-commerce, reklama wyszukiwarkowa) osiąga przychody z usług świadczonych użytkownikom (płatne serwisy treściowe, usługi pocztowe i hostingowe, serwisy aukcyjne, ogłoszeniowe i towarzyskie, usługi telekomunikacyjne).

 

Focus Historia


Polski miesięcznik popularnonaukowo-cywilizacyjny, wydawany od września 1995 r. przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład 190 tys. egzemplarzy. Redaktorem naczelnym czasopisma do kwietnia 2006 r. był Michał Księżarczyk, po nim stanowisko to objął Michał Wójcik.

 

Clear Channel Outdoor


Clear Channel Poland jest polskim oddziałem największego na świecie koncernu reklamy zewnętrznej - Clear Channel Worldwide specjalizującego się także w radiu, telewizji oraz organizowaniu wielkich widowisk artystycznych i sportowych na żywo. Clear Channel Poland przenosząc globalną filozofię koncernu na grunt polski, kształtuje swoją ofertę w oparciu o zrozumienie potrzeb reklamodawców i w przekonaniu, że celem firmy jest pomoc klientom w sprzedaży ich produktów i usług. Clear Channel Poland powstało w oparciu o strukturę przejętej w 1999r. przez Clear Channel Worldwide firmy Plakanda International Poland oraz 5 zintegrowanych w ciągu następnych dwóch lat spółek: IdeaPiu Mapp, Media Rail, Outdoor City Marketing Polska, Baltic European, uzupełnionych o przejęte w 2000r. dwie sieci: ekskluzywnych podświetlanych nośników firmy BackLite oraz nadmorskich plansz reklamowych Holiday Media.

 

nota prawna | polityka prywatności
design & code: